ثبت برند صنایع چینی

 

ثبت برند صنایع چینی

ظروف چینی از دیرباز از جمله ظروفی بوده است که مورد توجه قرار داشته است. حتی امروزه با وجود تنوع ظرف های غذاخوری و پذیرایی بازهم ظروف چینی مورد استفاده قرار می گیرند. 
گفتنی است، ظروف چینی از بهترین و  سالم ترین ظرف های غذاخوری مورد استفاده بشر است. این ظرف ها نمونه ای از ظرف های سرامیکی است که برای مصارف غذاخوری مورد استفاده قرار می گیرد. با پیشرفت صنعت تولید چینی هر روزه سرویس های چینی با کیفیتی وارد بازار می شوند.
با توجه به اهمیت صنایع چینی و مصارف متعدد آن، بازار مناسب و کارآمدی برای تجارت درمیان فعالان اقتصادی و تجاری در این زمینه وجود دارد. لذا با ثبت برند صنایع چینی می توانید از مزایایی که ثبت برند در اختیار شما قرار می دهد به آسانی استفاده نموده و قله های پبشرفت را طی نمایید. 

 


شرایط ثبت برند صنایع چینی:
نام برند می بایست قانونی و قابلیت ثبت داشته باشد. مطابق قانون علامتی قابل ثبت است که تازه و ابتکاری بوده و گمراه کننده نباشد، به این معنی که نام و نشان تجاری نباید مشتری را از لحاظ جنس یا مبدأ علامت به اشتباه اندازد.


لازم به ذکر است، هر شخص حقیقی یا حقوقی قادر است به ثبت برند اقدام کند مشروط بر این که مدرک هایی دلیل بر انجام فعالیت تجاری یا تاجر بودن داشته باشد. یعنی یا پروانه کسب از اتحادیه مربوطه داشته باشید یا پروانه بهره برداری از سازمان صنعت ، معدن و تجارت تهران یا هر استان دیگر، یا پروانه ساخت صادره از سازمان غذا و دارو و یا دانشگاه علوم پزشکی تهران یا ایران یا گواهی از اتحادیه مربوطه جهت کالا یا خدمات مورد نظر و سایر مجوزها از مراجع ذی ربط حسب محصول کالا یا خدمات مورد متقاضی.

 

بیشتر: ثبت برند ،مراحل،مدارک|آموزش گام به گام ثبت برند


علائم ممنوعه:


قانون ثبت علائم و آیین نامه اصلاحی اجرایی مصوب سال 1337 ثبت علائم زیر را ممنوع اعلام نموده است:
1- علائم رسمی، دولتی و مملکتی مانند پرچم ایران،علائم وزارتخانه ها، هلال احمر،علائم نیروهای مسلح و ... .
2-علائمی که در گذشته خود یا مشابه آن"به ثبت رسیده باشند".
3ـ علائمی که منافی عفت عمومی و نظم و انضباط اجتماعی باشند.
4ـ علائمی که دارای اسم وعبارت عمومی باشند و دولت استعمال آن ها را تحت علامت تجاری ممنوع کرده باشد.

 


مدرک های مورد نیاز برای ثبت برند صنایع چینی:
کامل کردن دو نسخه اظهارنامه علامت


مدارک هویت متقاضی جهت ثبت برند صنایع چینی
الف) اشخاص حقیقی: فتوکپی شناسنامه و کارت ملی
ب) اشخاص حقوقی: آخرین روزنامه رسمی، کارت ملی صاحبان امضاء و تصویر شناسنامه


مدارک نماینده قانونی:

1-چنانچه تقاضاء به دست نماینده قانونی( وکیل، دارنده یا دارندگان حق امضاء برای اشخاص حقوقی و ...) به عمل آید مدارک آن ضمیمه گردد.
2-ده نمونه گرافیکی با تصویر از علامت درخواست حداکثر در ابعاد 10×10 سانتی متر
3-در صورت سه بعدی بودن علامت، ارائه علامت به صورت نمونه گرافیکی یا تصویر دو بعدی به گونه ای که از شش زاویه متفاوت تهیه و در مجموع یک نمونه واحد را تشکیل دهند.
4-ارائه مدارک دلیل بر فعالیت در رشته مربوطه، به عنوان نمونه : جواز اعلامیه تأسیس از وزارت صنایع یا پروانه بهره برداری صنایع یا پروانه ساخت. وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی یا پروانه کسب و ... 

 

اگر شما از افرادی هستید که می خواهید برندتان را به ثبت برسانید، می توانید در طی مسیر ثبت، از مشاوره حقوقی متخصصان مجرب ثبت سفیر بهره بگیرید

 


استفاده از حق تقدم:

در صورتی که متقاضی یا متقاضیان ثبت بخواهند به استناد تقاضای ثبت خارج از کشور از مزایای حق تقدم (حداکثر تا 6 ماه) استفاده نمایند می بایست مدرک های مربوطه به حق تقدم را همزمان با تسلیم اظهارنامه یا حداکثر ظرف مدت 15روز از آن تاریخ تقدیم نمایند.
- نسخه ای ازضوابط و شرایط بهره بردن از علامت جمعی و تأییدیه مقام صلاحیت دار
- رسید مربوط به پرداخت هزینه های قانونی:
الف-هزینه اظهارنامه اشخاص حقیقی
ب- معادل ارزی همه ی هزینه ها و تعرفه های ثبتی علامت بر مبنای فرانک سوئیس می بایست به شماره حساب ارزی به نام خدمات ثبتی اداره کل مالکیت صنعتی واریز گردد.

 


مراحل ثبت برند صنایع چینی:
1-عموماً گام اول در ثبت برند، استعلام آن می باشد، تا توسط فرد دیگری به ثبت نرسیده باشد
2-بعد از انتخاب برند و تأیید استعلام می بایست به سامانه مالکیت صنعتی ( قسمت ثبت علائم تجاری) مراجعه نمایید و اطلاعات و مدرک های لازم را ارسال نموده و کد پیگیری دریافت کنید.
3-بعد از تکمیل اطلاعات در سامانه، ممکن است پاسخ اداره یکی از این سه حالت اخطار نقص، رد پرونده، آگهی نوبت اول باشد. که در حالت آگهی نوبت اول یعنی مشکلی در اطلاعات وارد شده وجود نداشته و می بایست نسبت به ارائه مدارک اقدام نمایید.

 

بیشتر : ثبت شرکت رایگان  (کلیک کنید)


نکته : فردی که تقاضای ثبت تعدادی علامت را به صورت همزمان می نماید باید برای هر یک از آن ها مطابق مقررات این آیین نامه ، اظهارنامه جداگانه ای تسلیم کند. در این صورت، در صورتی که تقاضاها به دست نماینده قانونی به عمل آمده باشد، مدرک اصلی نمایندگی به یکی از اظهارنامه ها و یک رونوشت مصدق آن به هر یک از اظهارنامه های دیگر باید ضمیمه شود.
بعد از ارسال مدارک و آگهی نوبت اول ، باید هزینه حق الثبت و روزنامه رسمی اول از طریق سامانه پرداخت گردد. در صورتی که ظرف مدت یک ماه از انتشار آگهی نوبت اول ، دعوی یا اعتراضی نسبت به علامت وجود نداشته باشد می توان نسبت به آگهی نوبت دوم اقدام نمود. در روزنامه رسمی مفاد اظهارنامه و شکل علامت و این که برای چه طبقه و از طرف چه کسی تقاضا شده جهت اطلاع عموم آگهی می شود.

 


مطابق ماده ۱۴ قانون ثبت علائم تجاری مدت اعتبار علامت ثبت شده به مدت ده سال تعیین شده و تمدید اعتبار آن برای دوره های بعد بلامانع می باشد. در صورتی که علامت ثبت شده برای مدت سه سال از تاریخ ثبت بلا استفاده بماند هر فرد ذینفع می تواند ابطال آن را از قانونگذار درخواست نماید و نسبت به ثبت آن برند اقدام کنند.

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان میتوانید با

موسسه حقوقی ثبت سفیر تماس بگیرید

 

مسائل حقوقی،ثبت شرکت,ثبت برند و امور مهاجرتی خود را به ما بسپارید(با قیمت مناسب)


نظرات