ثبت شرکت رایگان

ثبت شرکت به صورت  رایگان

با افزایش درخواست برای ثبت شرکت، افراد به دنبال ثبت کردن شرکت به صورت رایگان میباشند اما به دلیل واریزی وجوه به صندوق دولت امکان ثبت شرکت به صورت کاملا رایگان وجود ندارد اما این امکان وجود دارد که با انجام مراحلی این امور را ارزان تر و در حد رایگان انجام داد.

 

آیا ثبت شرکت رایگان امکان پذیر است؟

ثبت شرکت رایگان یعنی این که شما از مشاوره تخصصی هلدینگ ها و موسسات حقوقی ثبت شرکت استفاده نکنید و خود نسبت به فراهم کردن مدارک و تنظیم صورتجلسه های تاسیس شرکت اقدام کنید. هزینه های ثبت شرکت و ثبت برند، هزینه های مصوبی است که دولت تعیین کرده و هر سال، با ضریبی، تغییر میباشد 

چگونه ثبت شرکت رایگان انجام دهیم؟

همان طور که گفتیم، ثبت شرکت به صورت کاملا رایگان نیست و شما اگر از خدمات موسسات ثبت شرکت استفاده نکرده و خود نسبت به ثبت شرکت اقدام کنید، صرفا هزینه های دولتی و قانونی ثبت شرکت بر اساس تعرفه های رسمی را پرداخت میکنید. گام اول این است که به سایت اداره کل ثبت شرکت ها در نشانی اینترنتی

به آدرس: irsherkat.ssaa.ir رجوع کنید. این تنها سایت رسمی ثبت شرکت رایگان است. مراقب سایتهای کلاهبردار باشید، فیلترشکن را غیر فعال کنید. این سایت زیر نظر سازمان ثبت اسناد و املاک قوه قضاییه است.

باید مشخص کنید که قصد ثبت چه شخصیت حقوقی دارید. هر کدام، مدارک و الزاماتی دارد که باید مطلع باشید:

  • ثبت شرکت با مسئولیت محدود
  • ثبت شرکت سهامی خاص
  • ثبت شرکت تضامنی
  • ثبت شرکت نسبی
  • ثبت شرکت مختلط سهامی
  • ثبت موسسه غیرتجاری و غیره

یک گزینه (مثل ثبت شرکت مسئولیت محدود) را انتخاب کرده و روی گزینه ادامه کلیک کنید.

برای ثبت شرکت رایگان (مسئولیت محدود) از طریق سایت، بایستی فرمی را پر کرده و اطلاعاتی شامل: استان واحد ثبتی، شهرستان واحد ثبتی، مدت فعالیت شرکت، شروع سال مالی و غیره را وارد کنید.

کدپستی ۱۰ رقمی، شماره موبایل متقاضی (نماینده شخص حقوقی برای ثبت شرکت)، پست الکترونیک به درستی وارد کنید. سپس تصویر امنیتی را وارد و روی گزینه گام بعدی، کلیک کنید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در این مرحله:

شما بایستی بخش اطلاعات متقاضی را به درستی تکمیل کنید. شامل: تابعیت، نام، نام خانوادگی، شماره  همراه، شماره ملی، مشخصات امضا کننده دفتر قانونی است. سپس روی گزینه ادامه که در پایین صفحه قرار دارد، کلیک کنید.

 

 

در ادامه:

 

شماره پیگیری ۱۹ رقمی در این مرحله برای شما صادر میشود که به معنی پذیرش موقت شده توسط متقاضی است. اکنون باید به مواردی توجه کرده و نام شرکت را انتخاب کنید. در نام شرکت، نباید واژه شرکت و مسئولیت محدود وجود داشته باشد. نام های خود را بر اساس اولویت انتخاب کنید تا توسط کارشناسان اداره ثبت شرکت ها بررسی شود.

اگر نمی دانید که آیا، نام درخواستی شما برای ثبت شرکت رایگان، قبلا ثبت شده است یا خیر، روی گزینه اینجا کلیک کنید.

نام درخواستی را در باکس مربوطه وارد کرده و بررسی کنید که نام مورد نظر شما، قبلا ثبت شده است یا خیر. شما ۵ انتخاب دارید. اگر قصد دارید که نامی انتخاب کنید که پس از ثبت، نسبت به ثبت دامنه (domain) تحت آن نام اقدام کنید، به نشانی: nic.ir نیز بروید که مرجع رسمی ثبت دامنه روی پسوند ملی ایران است.

پس از انتخاب نام، گروه فعالیت و زیر گروه فعالیت را انتخاب کنید.  

فعالیت شرکت شما میتواند زیر مجموعه یکی از فعالیت های موجود در منو باشد، البته گزینه سایر هم دارد.  

زیر گروه مربوطه هم انتخاب کنید، سپس روی گزینه ثبت کلیک کنید. اکنون میزان سرمایه را مشخص کرده و روی گام بعدی کلیک کنید.

اکنون باید اطلاعات سهامداران را وارد کنید. تعداد اعضا هیات مدیره و تاریخ جلسه هیات مدیره و غیره که در فرم مشاهده میکنید. در بخش پایین فرم که در زیر مشاهده میکنید، بایستی سمت در هیات مدیره نیز مشخص شود.  

 

نوع سمت بر اساس عناوین پنجره ای که باز میشود انتخاب میگردد .

 

 

 

 اگر درخواست شما بر اساس توسط سامانه پذیرفته شود شماره پیگیری بارکد دار مثل رسید فوق صادر میشود 

 

 برای اطلاعات بیشتر به لینک های زیر مراجعه کنید :

 

ثبت تغییرات شرکت چقدر طول میکشد
ثبت شرکت | ثبت انواع شرکت؛ مدارک و مراحل

 


جهت کسب اطلاعات بيشتر و مشاوره رايگان ميتوانيد با

موسسه حقوقي ثبت سفير تماس بگيريد
 

 


نظرات