مجوز فروش اینترنتی

فروشگاه اینترنتی

در دنیای امروزه با پیشرفت تکنولوژی ، راه اندازی فروشگاه اینترنتی مورد استقبال و توجه بالایی قرار گرفته و اکثر افراد دارای کسب کار به فروش اینترنتی هم مشغول میشوند از همین رو برای داشتن فروش اینترنتی به مواردی احتیاج دارید که یکی از آن موارد داشتن مجوز فروش اینترنتی میباشد.

 

 

مراحل دریافت مجوز فروش اینترنتی:

اولین قدم داشتن کسب و کار اینترنتی ، طراحی سایت فروشگاهی است و گام بعدی مربوط به  دریافت مجوز های لازم میباشد

یکی از مهمترین دلایلی که فروش آنلاین یک فروشگاه اینترنتی را تضمین می کند اعتماد داشتن مشتریان به خرید و پرداخت وجه است. خوشبختانه برای حل این مشکل راه حل وجود دارد و آن هم گرفتن مجوزهای رسمی از سازمان های مرتبط است که سبب افزایش اعتماد مشتریان خواهد شد.

افزایش اعتماد هم برابر است با افزایش فروش آنلاین و کسب درآمد اینترنتی شما

 

مجوز فروشگاه اینترنتی

 

مجوز ها

 

1- نماد اعتماد الکترونیکی ( ای نماد ) :

اینماد یا نماد اعتماد الکترونیک (E-Namad) نشانه‌ایست که توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی به کسب‌وکارهای مجازی ارائه می‌شود. در اصل باعث اعتماد بیشتر کاربران در استفاده از سایت شما می‌شود. یکی از عوامل مهم تجارت الکترونیک، ایجاد اعتماد بین کاربران می‌باشد. با دریافت نماد اعتماد هویت صاحب سایت و محل کسب‌وکار احراز می‌شود و کاربران با اعتماد بیشتری وارد سایت شما می‌شوند.

 

بیشتر : مراحل دریافت نماد اعتماد الکترونیکی ( ای نماد ) (کلیک کنید)

 

 

2-دریافت مجوز ساماندهی :

مجوز ساماندهی نمادی است که تحت نظارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مدیر سایت داده می شود که تائید کننده‌ محتوای آن وب سایت است.

نکته : لازم به ذکر است که تهیه این نماد برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی الزامی نیست و بیشتر برای فروشگاه هایی حائز اهمیت است که محصولات سمعی و بصری می فروشند.

مزیتی که این نماد دارد این است که اگر سایت شما دستخوش فیلترینگ شود، ستاد ساماندهی قبل از فیلترینگ شما را با ارسال پیامک آگاه می کند. بنابراین داشتن این مجوز برای فروشگاه هایی بیشتر مورد نیاز است که محتوای صوتی و تصویری دارند و احتمال فیلترینگ آن بیشتر از سایر محتواهاست.

محتوای این محصولات و همچنین محتوای وب سایت باید مورد تایید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد.

 

اگر شما از افرادی هستید که می خواهید مجوزی را اخذ  کنید،می توانید در طی مسیر دریافت، از مشاوره حقوقی متخصصان مجرب ثبت سفیر بهره بگیرید
 

 

3- دریافت مجوز رسانه دیجیتال

کلیه وب سایت ها و فروشگاه های اینترنتی لازم است تا برای دریافت مجوز نشر دیجیتال بر خط اقدام نمایند. لازم به ذکر است که مجوزهای دیجیتال برای هرگونه فعالیت فرهنگی دیجیتال مورد نیاز است و انواع مجوز های دیجیتال مختلفی وجود دارد.

 

4-دریافت مجوز نظام صنفی رایانه ای :

تمام شرکت ها و کسانی که کسب و کار اینترنتی دارند بعد از ثبت شرکت و قبل از شروع به کار در زمینه های مختلف تولید، طراحی، توسعه ، مشاوره و آموزش نرم افزارها و … باید به نظام صنفی استان مورد نظر خود رفته و مجوز لازم در زمینه فعالیت های رایانه ای را اخذ نمایند.

لازم به ذکر است، شرکت هایی که مدیر عامل آن حداقل مدرک لیسانس داشته باشند و همچنین کسب و کار آنها در زمینه فعالیت های رایانه ای باشد می توانند برای دریافت مجوز نظام صنفی رایانه ای اقدام کنند.

 

5- دریافت درگاه پرداخت اینترنتی:

اخرین مرحله دریافت درگاه پرداخت اینترنتی میباشد که بر ای تمامی صنف ها حائز اهمیت نیست و ضرروری نمیباشد.

 

 

 

 

 

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان میتوانید با

موسسه حقوقی ثبت سفیر تماس بگیرید