ثبت شرکت در قزوین

برای ثبت شرکت در قزوین ابتدا به تاریخچه ای از شهر قزوین می پردازیم، قزوین یکی از شهر های بزرگ ایران در باختر و مرکز استان و شهرستان قزوین می باشد. این شهر در ارتفاع ۱٬۲۷۸ متری از دریا واقع شده است. ممکن است پرسش های بسیاری برای افرادی که قصد راه اندازی کسب و کار در شهر قزوین را دارند پیش آید که این پرسش ها به علت عدم وجود منبعی موثق و مفید حاوی اعتبار قانونی در این خصوص می باشد.

حوزه های ثبت شرکت در قزوین و شهرستان های آن

  • قزوین
  • تاکستان
  • آبیک
  • بوئین زهرا
  • الوند
  • آوج

 

استان قزوین با توجه به ظرفیت‌های صنعتی، گردشگری و کشاورزی خود همواره نقش موثری در رشد و شکوفایی اقتصاد کشور داشته و حتی در سال‌های اوج تحریم نیز نگاه سرمایه گذاران داخلی و خارجی به آن معطوف بوده است.

گرایش شدید سرمایه گذاران به فعالیت در این استان به ویژه در ۲ دهه اخیر موجب گردیده است که امروزه قریب به سه هزار و ۳۵۱ واحد صنعتی با اشتغالی بالغ بر ۱۴۶ هزار و ۹۲۶ نفر با سرمایه مجوز بالغ بر ۱۲۲ هزار میلیارد ریال در آن مشغول به فعالیت باشند.

در یک شهر و حدود ۲۰ شهرک و ناحیه صنعتی استان بیش از یک هزار و ۲۹۰ محصول صنعتی تولید می‌شود و این استان، رتبه اول تولید صنایع شوینده کشور، تنها تولید کننده و صادرکننده چرخ خیاطی، بزرگترین تولید کننده مخازن سی ان جی، رتبه اول تولید سی دی و دی وی دی، رتبه اول تولید شیشه دارو، رتبه دوم تولید نخ مصنوعی، رتبه دوم شیشه و صنایع وابسته به سیلیس، رتبه سوم صنایع سرامیک و کاشی، رتبه سوم صنایع شیمیایی و رتبه سوم تولید قطعات خودرو را در کشور دارد.

این استان در بخش کشاورزی با داشتن یک درصد از مساحت کشور، دارای استعدادهای غنی کشاورزی و باغداری است و رتبه اول تولید زغال اخته، رتبه دوم تولید فندق، رتبه سوم تولید انگور، گوجه فرنگی و نباتات علوفه‌ای، رتبه چهارم تولید گیلاس، قارچ دکمه‌ای، زیتون، زالزالک و ذرت علوفه‌ای، رتبه پنجم تولید گلابی و آلبالو و رتبه ششم تولید کلزا و توت فرنگی گلخانه‌ای را در سطح کشور از آن خود کرده است.

در بخش دام و طیور نیز رتبه اول تولید مرغ اجداد تخمگذار، رتبه دوم مرغ مادر تخمگذار، رتبه چهارم مرغ تخمگذار، رتبه ششم تولید تخم مرغ و رتبه پنجم تولید شیر را در سطح کشور به خود اختصاص داده است.

این استان در بخش آثار طبیعی، ‌تاریخی و گردشگری نیز با ثبت بیش از هزار و ۳۰۰ اثر تاریخی سهمی معادل یک درصد از بناهای تاریخی ثبت شده کشور را در خود جای داده است و با عنوان باب الجنه یا دروازه بهشت از مناطق مهم گردشگری ایران محسوب می‌شود.

 

مدارک مور نیاز

  • تصویر شناسنامه و کارت ملی اعضاء هیئت مدیره، موسسین، سهامداران و بازرسین نیز الزامی است.
  • آدرس دقیق شرکت و کد پستی دقیق
  • داشتن کد ثنا

 

شرکت با مسئولیت محدود در قزوین

با کثرت فعالیت های شرکت توانایی برداشتن گام هایی دقیق و و مؤثر، امری بسیار مهم و حیاتی می باشد. در این زمینه می توان ادعا کرد که ثبت شرکت مسئولیت محدود در قزوین از نخستین گام های مهم در این خصوص می باشد. برای ثبت شرکت در قزوین نیازمند به دو نفر شریک با حداقل سن 18 سال هستیم که این دو نفر باید حتما جزو هیأت مدیره باشند. توجه داشته باشید که در شرکت هایی با مسئولیت محدود می باشند، انتخاب مدیر عامل و رئیس هیأت مدیره امری ضروری می باشد. حداقل میزان سرمایه مورد نیاز برای باید یک میلیون ریال باشد.

ثبت شرکت تولیدی و خدماتی و پیمانکاری در قزوین

افرادی که پیمانکار، تولید کننده و یا مهندس هستند، می توانند نسبت به شرکت هایی در زمینه های تولیدی، پیمانکاری و یا خدماتی، اقدامات لازم را انجام دهند. به طور کلی می توان گفت انتخاب نوع شرکت به عواملی همچون موضوع فعالیت افراد، میزان مسئولیت هر کدام از شرکا، اهداف آینده اعضاء و تعداد افراد عضو، وابسته است.

ثبت موسسه غیر تجاری در قزوین

برای فعالیت هایی همچون ارائه خدماتی، خدمات آموزشی، خیریه، ورزشی و ... باید از چهارچوب مؤسسه ها و ارگان های غیر تجاری استفاده شود و این فعالیت ها در قالب ثبت موسسه غیرتجاری انجام گیرد. در این نوع مؤسسات، ذکر سرمایه به هر اندازه ای مجاز می باشد. توجه داشته باشید که ضرورت دو نفر عضو برای تشکیل این موسسات الزامی است.
موسسات مذکور خود نیز به دو بخش قابل تقسیم می باشند.
الف) موسسه غیر انتفاعی:
به موسساتی که با هدف جلب منفعت خویش تشکیل شده و عدم توزیع منافع میان شرکا در آن ها بر قرار می باشد، موسسه غیر انتفاعی گویند. برای بیان نمونه هایی از موسسات غیر انتفاعی می توان به مؤسسات خیریه، انجمن های اسلامی و تخصصی احزاب و صندوق های قرض الحسنه و گروه های سیاسی اشاره کرد.
ب) به موسساتی با هدف جلب منافع مالی تشکیل شده و حاضرند منافع خود را میان اعضاء خود و یا سایرین تقسیم نمایند، اطلاق می شود. نمونه هایی از این مؤسسات می توان به کانون های فنی، حقوقی و مؤسساتی که دارای آرمان هایی در راستای ارائه خدمات شهری از قبیل نظافت و فضای سبز می باشند، اشاره کرد.

شرکت تضامنی در قزوین

شرکتی تضامنی نوعی شرکتی است که اسم یکی از شرکا باید در عنوان گزیده شده برای شرکت لحاظ گردد. شخصی که متحمل ضرر و زیان های احتمالی و پیش آمده می باشد، سهامداری است که نامش در عنوان و نام شرکت قید شده است.

شرکت نسبی در قزوین

در شرکت های نسبی، سهم هریک از سهامداران به میزان سرمایه ای است که در شرکت لحاظ کرده اند. به ثبت رساندن این نوع شرکت ها تنها در ایران امکان پذیر است. در سایر کشور ها ثبت این نوع شرکت ها معنی ندارد.

مراحل ثبت در قزوین

به منظور ثبت شرکت در قزوین، پس از تکمیل مدارک مربوطه، باید به سامانه ی اداره ثبت شرکت ها مراجعه کرده و مراحل ثبت را انجام دهند.
با توجه به گام های تعیین شده توسط سامانه، مراحل ثبت شرکت در قزوین به صورت زیر می باشد:

ابتدا باید به قسمت پذیرش درخواست شرکت مراجعه نمایید. لازمه این مرحله، ارائه اطلاعات متقاضی در این قسمت می باشد. بنابراین اطلاعات شخصی و هویتی خود را در این قسمت وارد نمایید.
اسامی درخواستی برای انتخاب نام شرکت به ترتیب الویت آن ها می باشد.
اقدامات لازم جهت تعیین موضوع فعالیت را انجام دهید.
نشانی دقیق شرکت و کد پستی دقیق شرکت را وارد نمایید.
اقدامات لازم را برای تعیین میزان سرمایه شرکت ر ا انجام دهید.
اعضاء شرکت را به ترتیب با اطلاعات صحیح وارد نمایید.
تعیین سهام هر یک از شرکا.
وارد کردن سمت هر یک از افراد در شرکت. در شرایطی که نماینده یا وکیل وجود داشته باشد، وارد کردن مشخصات وی ضروری است.
معرفی شعبه های شرکت.
قرار دادن اساسنامه
ارسال مدارک
پس از تأیید تمام مدارک، شرکت شما ثبت خواهد شد.