شرایط اخذ جواز تاسیس

اخذ  جواز تاسیس یکی از مهم ترین کارهایی است که می بایست برای راه اندازی کسب و کارها به صورت قانونی انجام شود. اما نیاز به اطلاعاتی داردید به جهت تهیه مدارک و پیگیری صدور جواز تاسیس ، فواید اخذ جواز کارگاهی، هزینه های آن و همینطور مدت زمان اعتبار آن می باشد.

برای اخذ جواز تاسیس در ابتدا باید به اداره صنعت و معدن شهرتان مراجعه کنید. پس از مراجعه به شما آموزش ثبت درخواست اینترنتی داده می شود. مرحله به مرحله پیش بروید تا پس از تایید کارشناس جوازتان را بگیرید و برای راه اندازی کسب و کارتان دست به کار شوید.

جواز تاسیس چیست؟

در این خصوص می توان گفت شرکت ها و اشخاص به صورت بخش های حقیقی و یا حقوقی قادر هستند این جواز را دریافت نمایند. اما جهت دریافت این جواز می بایست شخص تصمیم داشته باشد یک بخش تولیدی مانند کارخانه را تاسیس نماید. اولین مراحل جهت تاسیس هر کسب و کاری گرفتن مجوز مربوط به فعالیت کسب و کار می باشد.

هنگامی که تصمیم به تهیه فرم تقاضانامه جهت درخواست برای اخذ مجوز تاسیس می گیرید. حتما در فرم قید کنید که جواز برای چه نوع شرکت و یا چه شخصی می باشد. صاحب جواز تاسیس شده قادر است در یکی از شهرک های صنعتی موجود که در فرم درخواست ذکر شده است. فعالیت خود را به صورت رسمی در تولید محصول مورد نظر شروع کند.

در واقع می توان گفت که جواز یک مجوز قانونی برای افراد حقیقی و حقوقی است. که می توانند با آن فعالیت خود را آغاز کرده و در کسب و کار خود سرمایه گذاری کنند. اخذ جوار تاسیس با در نظر گرفتن جنس کالا و فعالیت مشخص از سمت وزارت صنعت و معدن، وزارت بهداشت و یا جهاد کشاورزی ثبت و صادر می شود. 

مدارکی که برای اخذ جواز تاسیس باید آماده کنید.

مدارک لازم برای افراد حقیقی:

کپی تمام مدارک اشخاص حقیقی که شامل کارت ملی و شناسنامه می شود

کپی کارت پایان خدمت اشخاص حقیقی و یا کارت معاف از خدمت

ادرس محل سکونت همراه با شماره های تماس ثابت و همراه

فهرست محصولات و کالاهای مورد درخواست برای تولید و ارائه

مدارک لازم برای افراد حقوقی:

کپی تمام مدارک مدیر عامل که شامل کارت ملی و شناسنامه می باشد

کپی کارت پایان خدمت و یا معاف از خدمت مدیر عامل

تصویر اگهی در خصوص تاسیس کسب و کار  همراه با اخرین  تغییرات به وجود  امده در شرکت

ادرس دقیق محل سکونت همراه با شماره های تماس ثابت و همراه مدیر عامل

ارائه فهرست کامل از محصولات و کالاهای مورد تقاضا برای تولید

قهرست شهرک های صنعتی

درج واژه تولید در تقاضانامه در رابطه  با فعالیت تولیدی

تصویر فرم درخواست

تصویری از فرم اظهار نامه شرکت

مهر شرکت

حتما باید شرایط اخذ جواز تاسیس را داشته باشید.

شخص متقاضی می بایست دارای تابعیت ایرانی باشد

شرایط سنی برای شخص متقاضی حداقل 20 سال می باشد

شخص متقاضی باید دارای گواهی پایان  خدمت و یا فرم معاف از خدمت باشد

شرایط باطل کردن جواز تاسیس چیست؟

باطل کردن جواز اخذ شده فقط از طریق مالک امکان پذیر می باشد. گفتنی است که شراطی همچون تمام شدن اعتبار و پیگیر نبودن جهت تمدید نیز سبب این ابطال می گردد.

اخذ جواز تاسیس برای برند

از جمله مدارک لازم برای ثبت برند به صورت حقیقی و حقوقی داشتن جواز فعالیت اخذ شده از سمت اتحادیه های مربوطه، سازمان و یا وزارت خانه های قانونی کشور می باشد. پس حتما دقت کنید که برای اخذ برند حتما نیاز به اخذ مجوز دارید.