تحصیل دندانپزشکی و پزشکی در قطر

 

 

تحصیل دندانپزشکی و پزشکی در قطر

 

پیشرفت های اخیر در تکنولوژی پزشکی و کشف های کلیدی در تحقیق های زیست پزشکی، بالقوه جهت بهبود سلامت بشر به صورت بی سابقه ای رو به پیشرفت است. در نتیجه، خیلی از کشورهای حوزه خلیج فارس، منابع زیادتری را جهت به وجود آوردن مراکز برتر در تحقیقات و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در قطر دارند.

 

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در قطر

در دهه گذشته، بنیاد توسعه و پیشرفت تحصیل در قطر، شش شعبه از دانشکده آموزش عالی امریکایی را به آموزش و پرورش قطر، منطقه 2500 هکتار جذب کرده است که به سرعت در حال تبدیل شدن به یک مدل ادغام آموزش عالی و تحقیقاتی در منطقه موسسه های آموزشی خارج از کشور است. این دانشکده ها از لحاظ سودآوری، همکاری های دولتی و خصوصی با سازمان های محلی، شرایط مطلوب برای به وجود آوردن برنامه های تحقیق قوی در منطقه را ارائه می دهند. کالج پزشکی Weell Cornell در قطر (WCMC-Q) دانشگاه کرنل نمونه ای از این موسسه است. این اولین و تنها دانشکده پزشکی در قطر است.

 

آموزش دندانپزشکی و پزشکی در قطر

کشورهای خاورمیانه، از جمله کشورهای شورای همکاری خلیج (GCC) همانند قطر و امارات متحده عربی، مقدار مرگ و میر خود را کاهش داده اند. به صورت کلی، امید به زندگی افزایش یافته است و مردم زندگی طولانی تر دارند، خیلی از آن ها با بیماری های غیر قابل پیشگیری (NCD) همانند دیابت، بیماری های قلبی و سرطان مقابله می کنند.

 

دانشگاه های پزشکی قطر

لیست برخی از دانشگاه های پزشکی قطر در زیر آمده است:

1-کورنل پزشکی کورا

2-دانشگاه شمال غرب

3-دانشگاه تگزاس ای اند ام قطر

4-کالج شمال قطر

5-دانشگاه آنلاین اسلامی

 

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در کشور و سرزمین قطر

طبق اطلاع رسانی وزارت بهداشت هیچ دانشگاهی از کشور قطر مورد تائید وزارت بهداشت قرار نگرفته است. البته شایان قابل بیان است این کشور چندان گزینه مناسبی جهت ادامه تحصیل در رشته های علوم پزشکی نیست.

 

شرایط اخذ ویزای تحصیلی قطر

دانشجویان بین المللی که اجازه اقامت معتبر دولتی قطر را ندارند جهت پذیرش در دانشگاه قطر واجد شرایط نیستند. دانشجویان بین المللی که علاقه مند به ثبت نام در QU می باشند، یک مجوز اقامت معتبر قطری یا درخواست ویزای دانشجویی را درخواست می کنند. ویزای تحصیلی QU ثبت نام در یک برنامه دانشگاهی در قطر می باشد. دانش آموزانی که علاقه مند هستند باید برای ویزای قطر از نوع دانشجویی درخواست آنلاین کنند و مدارک مورد نیاز را در همان زمان بندی QU ارسال کنند. متقاضیانی که شرایط لازم برای ویزای دانشجویی را برآورده نکنند، جهت پذیرش QU در نظر گرفته نمی شوند.

 

دوره های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در قطر

WCMC-Q در حال حاضر سه برنامه آموزشی جداگانه ارائه می دهد که آموزش های فشرده ای را برای فارغ التحصیلان دبیرستان در علم، انگلیسی و ریاضی جهت آماده شدن بهتر آن ها برای برنامه پیش از مداخله فراهم می کند. دانش آموزان بین المللی از 36 کشور گوناگون 18 درصد از دانشجویان این دانشگاه را تشکیل می دهند. توزیع نهایی مردان و زنان دانشجویان به ترتیب 54 و 46 است.

مراقبت های بهداشتی در کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس ادامه دارد. ملل متحد متعهد به مبارزه با شیوع گسترده NCD ها و بیماری های مرتبط با آنها شده است. قطر در پیشبرد تحقیقات تازه ، پروژه های بالینی و اجتماعی در کنترل این بیماری ها در رتبه اول بوده است. برنامه آموزشی WCMC-Q عبارت است از:

1-دو سال برنامه پیش دانشگاهی

2-چهار ساله برنامه پزشکی

3-یک برنامه پایه یک ساله (عمدتا برای دانشجویان قطری است)

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره جهت مهاجرت به قطر با موسسه بین المللی ثبتی مهاجرت سفیر تماس بگیرید.

دریافت ویزای کاری،ویزای تحصیلی و انواع ویزای های مدنظر کشور های مورد نظر خود  همینطور مسائل حقوقی،ثبت شرکت،ثبت برند ، ثبت لوگو ، رتبه بندی شرکت ، اخذ ایزو ، اخذ کارت بازرگانی و امور مهاجرتی خود را به ما بسپارید(با قیمت مناسب)