چگونگی مهاجرت کاری به قطر

 

 

چگونگی مهاجرت کاری به قطر

 

ویزای کسب و کار یک ماهه در قطر قادر است به مدت سه ماه تمدید شود. متقاضیان ویزای کسب و کار باید یک نامه از شرکت حمایت کننده ارائه دهند. الزامات اضافی، همانند چک یا گواهی پلیس، می تواند مورد احتیاج باشد. صاحب ویزای کسب و کار در قطر به عنوان صاحب ویزای صادر شده برای همسر و فرزندان خود عمل می کند.

شرایط کار در قطر

قطر همانند خیلی از کشورهای خلیج ترکیبی از تکنولوژی و معماری گذشته و قرن 21 است. این کشور در حال حاضر سنت گرایی خود را حفظ کرده است. قطری ها به ریشه های خود ایمان دارند، اسلام و روابط قبیله ای و خانوادگی خیلی قوی است. اصول اسلام به همه ی جنبه های زندگی روزمره، اجتماعی و کسب و کار بستگی دارد. قطر تا هنگامی که کشف نفت در اواسط قرن بیستم نداشت، ساکنان کمی داشت و به تجارت، مروارید و ماهیگیری متکی بود. خیلی از خانواده های برجسته قطری، تجار سابق مروارید هستند. اقتصاد قطر تحت کنترل متمرکز دولت قرار دارد.

سرمایه گذاری در قطر

دولت قطر سرمایه گذاری خارجی را به خصوص در زمینه سرمایه گذاری مشترک با شرکای قطر، تشویق می کند. قطری ها کسب و کارهای خارجی را قبول مکینند، تعداد شرکت های بین المللی قطر همچنان بیشتر میشود.پست های مدیریتی به دست قطر و دیگر اعراب، از جمله خیلی از فلسطینی ها، به اضافه انگلیسی تبارها و دیگر غربی ها برگزار می شود. قطر امیدوار است تعداد شهروندان خود را در سمت های مدیریتی افزایش دهد و بر آموزش و اشتغال در بخش خصوصی تأکید دارد.

استخدام نیروی کار خارجی به دست وزارت کشور و وزارت کار کنترل می شود. شهروندی قطر بسیار دشوار است، استانداردهای دستمزد برای کارگران جهت مهاجرت به قطر اجرا نمی شود. گذرنامه هایی که در هنگام ورود به شش ماه یا بیشتر معتبر هستند، برای تقریبا همه ی مسافران به قطر لازم است. پاسپورت باید حداقل یک صفحه خالی داشته باشد.

 

ویزای کار در قطر

قانون قطر کارفرمایان را از داشتن گذرنامه های کارکنان خود منع می کند. 33 کشور احتمال دارد بعد از ورود و یا از طریق نزدیکترین سفارت قطر درخواست ویزای خود را ارائه دهند. ویزای قطر برای یک ماه معتبر است و قادر نیست تمدید شود ویزای گردشگری و کسب و کار برای 30 روز معتبر است. مهاجران کشورهای دیگر و همینطور متقاضیان مهاجرت و اقامت طولانی، باید از طریق وزارت کشور در دوحه درخواست یک ویزا کنند. چند نوع از ویزای کسب و کار در دسترس هستند. یک ویزای تجاری 72 ساعته قادر است بعد از ورود صادر شود و 72 ساعت دیگر تمدید شود. دیگر انواع ویزای تجاری باید قبل از خروج تنظیم شوند.

زندگی در قطر

از نظر سیاسی، قطر به صورت کامل از انگلیس در سال 1971 کاملا مستقل بود، امیر به عنوان رئیس دولت است. شریعت مقدس اسلام، شریعت زندگی در قطر است، مطابق با مستاجران اسلام، برخی از موسسه های عمومی همانند مدارس، به صورت جنسی جداگانه یا روزهای ویژه ای ارائه می دهند که فقط زنان قادرند حضور یابند. بازدید کنندگان و ساکنان خارجی احتمال دارد برخی از محدودیت های تاثیرات اسلامی را پیدا کنند، علی الخصوص برای زنان که در یک جامعه تحت سلطه عمومی مرد است زندگی می کنند با این حال، آن ها همینطور دریافتند که مردم قطر ارزش های سنتی عرب مهمان نوازی و سخاوت را دارند.

اقامت در قطر

بیشتر مردم قطر در دوحه، پایتخت زندگی می کنند. تقریبا همه قطری ها پیروان اسلام هستند و عمدتا گویش های عربی صحبت می کنند با این حال، کارگران خارجی با وضعیت اقامت موقت تقریبا 50 درصد از جمعیت را تشکیل می دهند. آنها عمدتا از هند، پاکستان، سریلانکا،بنگلادش، مصر، فلسطین، اردن و ایران هستند. جمعیت در حدود 5 درصد سالانه رشد می کند.

بومیان قطر، که از عرب و بیدوین یا فارسی هستند، تنها حدود نیمی از جمعیت را تشکیل می دهند. پسران قبیله مهاجر، عمدتا از نجد، الحسا و عمان، در دهه 1700 وارد قطر شدند.

یگر اعراب، از جمله خیلی از فلسطینی ها، به اضافه انگلیسی تبارها و دیگر غربی ها برگزار می شود. قطر امیدوار است تعداد شهروندان خود را در سمت های مدیریتی بیشتر کند و بر آموزش و اشتغال در بخش خصوصی تأکید دارد.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره جهت مهاجرت کاری به قطر با موسسه بین المللی ثبتی مهاجرت سفیر تماس بگیرید.

دریافت ویزای کاری،ویزای تحصیلی و انواع ویزای های مدنظر کشور های مورد نظر خود  همینطور مسائل حقوقی،ثبت شرکت،ثبت برند ، ثبت لوگو ، رتبه بندی شرکت ، اخذ ایزو ، اخذ کارت بازرگانی و امور مهاجرتی خود را به ما بسپارید(با قیمت مناسب)