آشنایی با فرآیند ثبت علامت تجاری شرکت

 

 

آشنایی با فرآیند ثبت علامت تجاری شرکت

 

 

به چه دلیل باید علامت تجاری خود را به ثبت برسانیم؟

 

 

در حقیقت واضح ترین و ابتدایی ترین جوابی که به ذهن می‌رسد این‌ است که تا هنگامی که علامت تجاری طبق موازین و مراحل قانونی‌ای که به ثبت نرسد، از حمایت‌های قانونی برخوردار نیست و این به این معناست رقیب تجاری شما قادر است علامتی خیلی شبیه به علامت شما طراحی و روی کالاهای خود درج کند و سبب سوءِ شهرت و ضرر شما بشود یا به آسانی از زحمات و تلاش‌ها و زحمت هایی که شما سال‫ها کشیده‫اید و شهرت به دست آورده اید بدون پرداخت هیچ هزینه‫ای بهره برده و کسب منفعت می‫کند اما چنانچه که علامت تجاری شما ثبت شود هر فردی با هر نوع اقدامی که سبب سوءِ‌استفاده از علامت تجاری ثبت شده شما بشود قابل پیگرد قانونی است.در زمان حاضر ثبت علامت تجاری بر طبق «قانون ثبت اختراعات، طرح‫های صنعتی و علائم تجاری» مصوب سال 1386 و آئین‌نامه‌ی اجرایی قانون ثبت اختراعات، طرح‌های صنعتی و علائم تجاری مصوب 1387 اجباری به دست قانونگذار به رسمیت شناخته شده و خیلی از نکات و مراحل کار در همین قانون و آئین‌نامه‌ی آن توضیح داده شده اما از آنجایی که مراجعه به متون قانونی برای عموم شهروندان مشکل است و متن قانون با رویه‌ی عملی و اجرایی فاصله دارد، بنابراین در این نوشته می‌خواهیم که مراحل ثبت علامت تجاری را با زبانی ساده بیان کنیم.

 

مراحل ثبت علامت تجاری با زبانی ساده

 

هرشخص حقیقی یا حقوقی قادر است به ثبت علامت تجاری اقدام کند مشروط بر اینکه مدرکی دال بر انجام فعالیت تجاری یا تاجر بودن داشته باشد. یعنی یا پروانه‌ی کسب از اتحادیه‌ی مربوط داشته باشد، یا پروانه‌ی بهره‌برداری از سازمان صنعت، معدن و تجارت تهران یا هر شهر دیگر، یا پروانه‌ی ساخت صادره از سازمان غذاودارو یا دانشگاه علوم پزشکی تهران یا ایران یا گواهی از اتحادیه‌ی مربوطه برای کالا یا خدمات مورد نظر و دیگر مجوزها از مراجع ذی‌ربط حسب کالا یا خدمات مورد نظر متقاضی.

 

مدارک مورد نیاز جهت ثبت علامت تجاری

 

جهت ثبت علامت، در آغاز باید هویت متقاضیان ثبت مشخص شود. برای این منظور اشخاص حقیقی باید همه ی صفحات شناسنامه و کارت ملی خود را اسکن کنند و چنانچه که شخص حقوقی یعنی شرکت باشد آگهی تأسیس شرکت و همینطور  آخرین روزنامه‌ی رسمی که نشانگر مدیریت و صاحبان امضای مجاز شرکت است و همه ی صفحات شناسنامه و کارت ملی صاحبان امضای مجاز طبق آخرین آگهی تغییرات باید اسکن شود. حال در این میان احتمال دارد بخواهند ثبت علامت را از طریق نماینده انجام بدهند. این نماینده چه نماینده‌ی قانونی باشد و چه وکیل دادگستری باید مدارک مثبت هویت او نیز اسکن شود ضمن اینکه در مورد اشخاص حقوقی وکالتنامه‌ی نماینده (اعم از وکیل دادگستری و...) باید به دست صاحبان امضای مجاز شرکت، امضا شده باشد.

این مدارک مثبت هویت به اضافه ی نمونه‌ی گرافیکی یا تصویر علامتی که درخواست ثبت آن را داریم باید اسکن شوند، لازم به بیان است در نظر داشته باشید همه ی مراحل ثبت علامت تجاری به صورت اینترنتی انجام می‌شود و مراجعه حضوری به اداره‌ی ثبت علامت وجود ندارد بنابراین پس از اسکن مدارک فوق ابتدایی ترین گام برای ثبت علامت تجاری این است که داخل سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور شوید و از آنجا به قسمت اداره‌ی ثبت علایم تجاری وارد شوید و تقاضای ثبت اظهارنامه‌ی علامت را کامل کنید. به راختی میتوانید سایت اداره‌ی ثبت اسناد و املاک کشور را جست‌وجو و داخل اداره‌ی مالکیت معنوی شوید و در پائین صفحه‌ی باز شده (قسمت خدمات الکترونیک) بر روی آیکن «اداره ثبت علایم تجاری» کلیک کنید و پس از آن در ستون وسط، گزینه‌ی ثبت اظهارنامه‌ی علامت تجاری را انتخاب کنید و به تکمیل کردن اظهارنامه و بارگذاری اسناد و مدارک اقدام نمایید.

 

پس از پر کردن اظهارنامه، کد رهگیری از طریق سیستم به شما داده می‫شود و بعد هزینه‌ی اظهارنامه را باید الکترونیکی پرداخت کنید. دقت کنید تا هنگامی که ثبت نهایی نکرده ‫اید و هزینه را نپرداختید قادرید اظهار نامه‌ی خود را ویرایش کنید و تغییر دهید ولی بعد از آن دیگر امکان تغییر نیست. این اظهارنامه‌ی علامت در کارتابل یکی از کارشناسان اداره‌ی مالکیت معنوی قرار می‫گیرد و کارشناس مربوطه در خصوص تکراری نبودن علامت و بررسی موارد قانونی اقدامات لازم را خواهد کرد. در صورتی که مدارک شما کامل باشد و همینطور علامت مورد درخواست تکراری نباشد یا از علایم ممنوع نباشد به آدرس ایمیل شما ایمیلی مبنی بر بلامانع بودن ثبت علامت ارسال می‌شود و گاهی از طریق پیامک نیز به شما اطلاع رسانی می‌شود که به سایت مراجعه کنید. در صورتی که نقصی در مدارک باشد برای شما ابلاغ رفع نقص ارسال می‫شود.

 

چه علائمی غیرقابل ثبت هستند؟

 

واژه‌های عمومی یا ملی باشند مانند میز، یا واژ‌ه‌هایی که برای مصرف‌کننده ایجاد گمراهی نماید به صورتی که مشابه علامت ثبت شده دیگری باشد و حقوق مصرف کننده را از میان ببرد یا ترجمه‌ی علامت او باشد، علامتی که مخالف نظم عمومی و اخلاق حسنه باشد، عین یا تقلید نشان و پرچم مملکتی باشد . لازم است بهره بردن از اسامی عمومی به صورت ترکیبی مشکلی ایجاد نمی‌کند، فقط حق انحصاری نسبت به آن نام عمومی به وجود نمیاورد. در ترکیب علامت شما وجود دارد ولی در همان صنف در صورتی که  استفاده شود شما حق اعتراض ندارید برای نمونه در صنف لباس پرونده حقیقی وجود دارد که شخصی برند (تهران اتومیبل) را برای ماشین‌های بازی ثبت کرده و شخص دیگری (ایران لباس) را برای ماشین‌های شبیه آن ثبت کرده. هیچ یک حق انحصاری نسبت به تک تک کلمات ثبت شده ندارند و حتی قادر نیستند علیه همدیگر ادعایی داشته باشند.

چنانچه که ثبت علامت تجاری بلامانع باشد از طریق ایمیل یا پیامک، بلامانع بودن ثبت علامت به شخص یا نماینده او ابلاغ می‌شود و نامه‌ی پیش‌نویس آگهی روزنامه رسمی ضمن آن ارسال می‌شود. در این مرحله شخص باید به اداره‌ی ثبت علامت واقع در تهران، خیابان امام خمینی، خیابان فیاض بخش، جنب سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مراجعه کند و تشکیل پرونده بدهد و نسخه‌ی فیزیکی همه ی مدارک اسکن شده را تحویل اداره بدهد. لازم به بیان است در صورتی که انجام کار به دست وکیل دادگستری انجام شده شخص باید اصل وکالت‌نامه و در صورتی که به دست وکیل مدنی باشد اصل وکالت‌نامه‌ی محضری به همراه رونوشت برابر اصل دیگر مدارک در پوشه‌ای که از خود اداره اخذ می‌کند به بخش مربوطه (تشکیل پرونده) تحویل دهد. بعد از آن پس از روز تحویل به سایت مراجعه و در بخش خلاصه‌ی پرونده با ابلاغی که اداره ثبت علامت برای روزنامه رسمی زده است وارد سایت روزنامه رسمی بشود و هزینه‌ی نشر آگهی را بپردازد. ظرف 5 روز این علامت آگهی می‫شود و از تاریخ نشر این آگهی، که به آن آگهی نوبت اول گفته می‌شود 35 روز کاری باید بگذرد تا در صورتی که احیانا اعتراضی وجود داشته باشد، وصول شود.

چنانچه که در این مرحله اعتراضی نشده باشد کارشناس پرونده‌ی شما بلامانع بودن را باز از طریق ایمیل به متقاضی ابلاغ می‌کند و اعلام می‫کند که بسته به نوع علامت مبلغی را تحت عنوان «حق‌الثبت» به صورت اینترنتی پرداخت کنید. در این مرحله است که شخص متقاضی باید حق‌الثبت را از طریق آیکن مربوطه در بخش ثبت انواع درخواست (پرداخت حق الثبت) برگزیند و پرداخت کند . تقریبا بعد از چهار یا پنج روز اداری، نامه‌ی آگهی رسمی در پرونده قرار می‫گیرد که متقاضی ثبت همانند پیش باید به سایت روزنامه رسمی مراجعه کند و برای بار دوم هزینه‌ی آگهی را بپردازد تا ظرف پنج روز علامت وی آگهی شود که به آن آگهی نوبت دوم گفته می‫شود.

بعد از سپری شدن این مراحل در گام آخر شخص باید با در دست داشتن پرینتِ نامه‌ی آگهی تقاضای ثبت که بار ابتدایی اداره‌ی ثبت به شخص ابلاغ کرده است و آگهی روزنامه نوبت اول، پرینتِ نامه‌ی آگهی رسمی، پرینتِ روزنامه رسمیِ نوبت دوم به همراه 10 نمونه علامت که در یک برگه A4 ترسیم شده است به اداره‌ی ثبت علامت (طبقه دوم) بخش بایگانی مراجعه و با تحویل و دادن رسید دریافت نسخه‌ی فیزیکی علامت ثبت شده خود را تحویل بگیرد.

اکنون‌ که مراحل ثبت علامت تجاری را شناختیم باید اطلاع داشته باشیم که ثبت علامت تجاری همه ی مراحلش غیر از دو گام (تشکیل پرونده و تحویل گواهی علامت) کاملاً به‌صورت اینترنتی انجام می‌شود و جهت مراجعه‌ی حضوری هم، همه‌ی  اشخاص از سراسر کشور باید به اداره‌ی مالکیت معنوی در تهران واقع در خیابان امام خمینی جنب اداره‌ی ثبت اسناد و املاک مراجعه کنند. در نظر داشته باشید همه ی مراحل پیگیری پرونده‌ی ثبت علامت تجاری از صفحه‌ی اداره‌ی مالکیت معنوی سمت چپ، بخش خلاصه پرونده قابل‌پیگیری است در حفظ شماره‌ی اظهارنامه و رمز ورود خود همه ی دقت را به عمل‌آورید.

 

ثبت برند توسط موسسه حقوقی ثبتی سفیر

 

موسسه حقوقی سفیر با در اختیار داشتن کارشناسان و وکلاء پایه یک دادگستری مجرب تمامی مراحل ثبت برند و علامت تجاری شما را در زودترین زمان ممکن به انجام میرساند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با وکیل پایه یک و کارشناس تخصصی جهت ثبت انواع برند و علامت تجاری با موسسه حقوقی بین المللی ثبت سفیر تماس بگیرید.

مسائل حقوقی،ثبت شرکت،ثبت برند ، ثبت لوگو ، ثبت طرح صنعتی ، رتبه بندی شرکت ، اخذ ایزو ، اخذ کارت بازرگانی و امور مهاجرتی خود را به ما بسپارید(با قیمت مناسب).