استعلام ثبت برند

استعلام برندهای ثبت شده در این وب سایت به صورت پیامکی و کاملا رایگان است، استعلام ثبت برند قبل از ثبت از میان انبوه برند هایی که قبلا به ثبت رسیده اند از اوجب واجبات است، چرا که باید نامی را که به سختی و با هزاران وسواس انتخاب کرده اید نباید قبلا در حوزه ای که شما فعالیت دارید ثبت شده باشد.

پس قبل از اینکه دل به ثبت برند انتخابی خود خوش کنید باید اول مطمئن شوید که این برند از آن کس دیگری نیست.

 

جستجوی علامت تجاری و برند

دوست گرامی : ما در اینجا از طریق فرم زیر اطلاعات برند شما را گرفته، سپس با استعلام برند از اداره ثبت در عرض چند دقیقه یا نهایت یک ساعت، پیامک نتیجه استعلام را به شماره ای که وارد کرده اید ارسال می نماییم.

استعلام ثبت برند

جهت استعلام ثبت برند و جستجوی علامت تجاری فرم زیر را که را پر کنید و دکمه استعلام را فشار دهید تا نتیجه استعلام از طریق پیامک به شماره تماس شما ارسال شود.

  • در فرم جستجوی علائم تجاری زیر، لطفا نام و نام برند و کالا یا حوزه ای که می خواهید استعلام بگیرید را وارد نماید.
  • شماره تماس خود را جهت پاسخ استعلام به صورت دقیق همراه با 0 اول شماره وارد نمایید.
  • این فرآیند ممکن است از چند دقیقه تا یک ساعت زمانبر باشد، لطفا صبور باشید و از ارسال مجدد لطفا خودداری کنید.
  • شماره تماس خود را جهت دریافت پیامک استعلام به طور صحیح وارد کنید.
  • در صورتی که با گوشی تلفن همراه استعلام می گیرید شماره تماس خود را با اعداد کیبورد انگلیسی وارد کنید.

 

استعلام قابلیت ثبت برند

تذکر 1: فرآیند استعلام برند های تجاری ثبت شده و استعلام قابلیت ثبت برند در وب سایت ما و از طریق فرم روبرو بدون پرداخت هیچ هزینه ای و به صورت کاملا رایگان می باشد. این درحالی است که برخی وب سایت ها برای استعلام تخصصی هر برند مبالغی را دریافت می نمایند.

تذکر 2: تمامی استعلامات ما از برگرفته از سامانه اداره مالکیت معنوی بوده و در صورت وجود مشابهت، تصویر برند های مشابه به همراه اطلاعات کامل برای شما ارسال خواهد شد.

 

استعلام برند از اداره ثبت

برای شروع تولید یک محصول یا ارائه یک خدمت همانطور که می دانید نیاز به ثبت برند و قبل از آن استعلام برند از اداره ثبت و استعلام قابلیت ثبت آن برند را دارید. شما می توانید در بخش جستجوی برند سایت اداره مالکیت معنوی شخصا اقدام نمایید اما این فرآیند را می توانید با کمی تجربه همکاران ما بهتر به انجام برسانید.

داشتن تخصص در بخش جستجوی علامت تجاری الزامی ندارد اما ممکن است در ابتدای استعلام شما تشابه هات تخصصی را نتوانید تشخیص دهید. به عنوان مثال حتی واج آرای کلمات یک برند مثل دیانا با آدانا ممکن است باعث رد درخواست ثبت شما شود. پس با ما همراه باشید.

جستجوی علامت تجاری

همانطور که می دانید برای ثبت ابتدا باید دید که این برندی که قصد ثبت آن را داریم آیا قبلا توسط فرد دیگری ثبت شده است یا خیر. اگر این برند قبلا توسط فرد یا شرکت دیگری ثبت شده باشد شما دیگر نمی توانید آن را ثبت کنید و هزینه شما و وقت شما برای ثبت برند مورد نظر هدر خواهد رفت.

استعلام آنلاین برند علی الرغم ساده بودن نیاز به دقت فراوان دارد، به این دلیل که اگر در این زمینه باید به حدی دارای تجربه باشید که بتوانید کوچکترین شباهت ها را تشخیص داده و تا حدود زیادی اطمینان یابید که مشابه این برند نیز حتی ثبت نشده است.

ما در موسسه میزان به صورت رایگان و فوری برند هایی را که در فرم زیر وارد کرده باشید استعلام گرفته و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند.

چرا باید از سایت ما استعلام بگیرید؟

همانطور که در بالا گفته شد برای جلوگیری از این مشکلات ابتدا باید اقدام به استعلام قبل از ثبت نمایید. بدین صورت که باید ببینید در طبقه مورد نظر که همان گروه کالا یا خدمات مورد نظر شما می باشد آن برند یا مشابه آن ثبت شده است یا خیر.

استعلام آنلاین علامت تجاری و لوگو کاملا تخصصی بوده و به همین راحتی نمی باشد چون بسیاری از برند هایی که به هنگام استعلام تصور شده که آزاد می باشد در مرحله ثبت اخطار خورده و رد می شوند.

 

مراحل استعلام ثبت برند

استعلام برند مواد غذایی

ثبت یک نام در حوزه مواد غذایی یکی از سخت ترین کارهاست، زیرا تعداد برندهای ثبت شده در این حوزه بسیار زیاد است و از طرفی این مشابهت تنها مشابهت کامل نیست و الفاظ برند حتی ممکن است با شباهت کم باعث اخطار خوردن برند شوند.

به عنوان مثال برند آدرینا در مرحله استعلام برند مواد غذایی مشابه نداشته و تصور می شود که قابل ثبت است ( در طبقه مواد غذایی) اما پس از ثبت اظهارنامه در سامانه، مشاهده می شود که به دلیل مشابهت با برند دلینا در آن طبقه اخطار خورده است. به همین دلیل است که فرآیند استعلام برند قبل از ثبت مهم بوده و کاملا تخصصی است.

ما همکارانی داریم که در این زمینه متخصص می باشند و می توانند تجربیاتشان را قبل از ثبت به صورت رایگان در اختیار شما بگذارند. 

سوالات متداول شما

چه نیازی به استعلام برند قبل از ثبت داریم؟

به دلیل ثبت نام های تجاری متعدد که در حوزه های مختلف به ثبت رسیده اند، انتخاب برندی که قبلا خودش یا مشابه ش ثبت نشده باشد سخت است، شما باید چند اسم به ترتیب اولویت انتخاب کنید و یکی یکی در همین سایت ما استعلام بگیرید تا بالاخره یکی از آنها ثبت نشده باشد و برای شما قابل ثبت باشد.

آیا استعلام ثبت برند هزینه دارد؟

خیر، نه در سایت ما و نه در سایت مالکیت معنوی کشور استعلام قابلیت ثبت برند هیچ هزینه ای ندارد و کاملا رایگان می باشد.

آیا خودتان می توانید استعلام بگیرید؟

بله، با مراجعه به بخش جستجوی علائم تجاری سایت اداره مالکیت معنوی می توانید خودتان از نام تجاری که وارد می دهید استعلام بگیرید اما در صورتی که با طبقات و مشابهات ها و کلمات خاصی که به اسامی اضافه شده تا ثبت شوند، آگاهی نداشته باشید نتیجه خوبی نخواهید گرفت. پیشنهاد ما این است وارد سایت شده و فرم استعلام را پر کنید تا نتیجه برای شما پیامک شود

چرا در سایت ما استعلام بگیرید؟

در هیچ وب سایتی لیست اسامی برند های ثبت شده وجود ندارد، شما باید با طبقات برند ها آشنا باشید و بدانید که برای برند مورد نظرتان چه طبقه ای را انتخاب کنید، شما کافیست فرم داده شده را پر کنید تا نتیجه برای شما اتوماتیک ارسال شود. نیاز به تماس تلفی هم نیست و از طرفی قابل اطمینان تر است البته نه 100 درصد :)