انواع ایزو ها

لیست ایزو هایی که در مشاغل مختلف در ایران کاربرد دارند و در بین شرکت ها و فروشگاه های مختلف اهمیت و تقاضای بیشتری دارند که آن ها را به شما معرفی می کنیم

ISO -9001 : این ایزو نشان دهنده مدیریت کیفیت در شرکت یا فروشگاه می باشد و در اصل مدیریت کیفیت تولیدات و خدمات می باشد

ISO- 10004 : این ایزو یک راهنمای عمومی و از خانواده ایزو ۹۰۰۰ می باشد که برای طراحی، برنامه ریزی و اجرای فرآیند پایش و اندازه گیری رضایت مشتریان تدوین شده است.

ISO-10002 : این ایزو یک سیستم اثربخش و کارآمد برای فرآیند رسیدگی به شکایات مشتری در تمامی سازمان ها اعم از تجاری و غیر تجاری و حتی در تجارت الکترونیک نیز می باشد.

ISO HACCP : این نوع ایزو مربوط به مدیریت ایمنی و بهداشت مواد غذایی می باشد.

 

شما چقدر راجع به ایزو اطلاعات دارید؟ آیا میدانید که اخذ ایزو چقدر می‌تواند به کسب و کار شما رونق بدهد؟ اگر تا به حال به اخذ ایزو فکر نکردید حتما این مقاله رو بخوانید، چون به پیشرفت کسب و کار شما بسیار کمک می‌کند .

در حال حاضر اگر روی بسته بندی محصولات را با دقت نگاه کنید و یا به وب سایت شرکت های مختلف سر بزنید، حتماً عناوین و نشانه های مختلف از استانداردهای ایزو را خواهید دید و این شرکت ها این گواهینامه ها را به عنوان نشان افتخار سازمان خودشان معرفی می کنند و با این گواهینامه های ایزو اعتبار خودشان را بیشتر و بیشتر می‌کنند.

 

ایزو، یک سازمان جهانی و معتبر است، که وظیفه اصلی آن تدوین و صدور استاندارهای بین المللی است و نکته ی مهم این است که به هیچ دولت و یا ارگانی وابسته نیست.

وظیفه اصلی (ISO) توسعه استانداردها و فعالیت های مرتبط در جهان مانند تبادلات بین المللی کالاها و خدمات، بهبود همکاری در محدوده علمی، فنی، اطلاعاتی و فعالیت های اقتصادی و حمایت از تولید کننده و مصرف کننده می باشد.

به زبان ساده تر، همه ی کشورهای دنیا هر کدام استانداردهای خاص خودشان را دارند و در زمان قدیم به همین جهت برای تبادل کالا بین کشورهای مختلف احتمال تناقص وجود داشت، سازمان جهانی و معتبر ایزو با ایجاد استانداردهایی که همه کشورها آن ها پذیرفته اند، به کشورها کمک می کند تا در تبادل کالا از یک استاندارد کلی و مرجع استفاده کنند تا بتوانند طبق قوانین و مقررات تعیین شده حرکت کنند و کسب و کار خودشان را رونق بدهند.

– تمرکز بر روی مشتری :

اولین و مهم ترین مزیت اهمیت و تمرکز بر روی مشتری است. سازمان‌ها متکی به مشتریان هستند.سازمان ها باید نیازهای مشتری را درک کنند، الزامات مشتری را برآورده سازند، باید از توقعات مشتری پیشی بگیرند.

-فراهم نمودن مدیریت و رهبری :

سازمان‌ها متکی بر رهبران هستند.رهبران قدرتمند باید یک هدفی یگانه در سازمان ایجاد کنند و مسیری که سازمان باید طی کند را مشخص ‌کنند. رهبران باید محیطی ایجاد کنند که افراد را برای دستیابی به اهداف سازمان، تشویق کند و بیشترین بازدهی را کسب کنند.

-جلب اعتماد مشتری:

با اخذ گواهینامه های مختلف ایزو اعتماد مشتریان شما جلب می‌شود و شما را به عنوان یک شرکت حرفه ای و قابل اعتماد شناسایی می‌کنند.

-افزایش فروش محصولات:

زمانی که شما ایزو های کاربردی و مهم را اخذ کنید به عنوان یک شرکت مرجع شناخته می‌شوید و مشتریان به راحتی برای خرید کالا به شما مراجعه می‌کنند و خیالشان راحت تر است.

-پیشی گرفتن از رقبا:

امروزه در هر کسب و کاری رقابت وجود دارد. افرادی در رقابت ها موفق می‌شوند که حرفه ای کار کنند، داشتن ایزو مانند یک مدرک معتبر برای شما اعتبار کسب می‌کند

-درگیر کردن افراد با قابلیت های مفید:

همه ی سازمان‌ها متکی به افراد هستند.سازمان‌ها باید درگیر شدن افراد با اهداف را در تمام سطوح تشویق کنند. سازمان‌ها باید به افراد در استفاده و توسعه از توانایی‌های خود یاری برسانند.

– استفاده از رویکرد فرآیندگرا :

سازمان‌ها با استفاده از رویکرد فرآیندگرا کاراتر و بهره‌ورتر خواهند بود. برای ایجاد محیطی مناسب برای پیشرفت، سازمان‌ها باید از رویکردی فرآیندگرا برای مدیریت فعالیت‌ها و منابع مرتبط با آنها استفاده کنند.

– تشویق بهبود مستمر :

سازمان‌ها زمانی که به صورت مستمر در جهت بهبود تلاش می‌کنند، کاراتر و بهره‌ورتر خواهند بود.

-تشخیص حقایق قبل از تصمیم‌گیری :

سازمان‌ها زمانی که تصمیمات خود را براساس حقایق اتخاذ می‌کنند، عملکرد بهتری دارند.

باید بدانید که تمامی شرکت‌ها و موسساتی که اقدام به اخذ ایزو می‌کنند خود را به جامعه و مشتریان متعهد می‌دانند و برای تمامی جنبه های کاری خود ارزش قائل هستند و همیشه در تلاش هستند تا محصول و خدمتی را ارائه نمایند که منطبق با خواسته مشتریان و خود سازمان و بخصوص متناسب با شرایط بین‌المللی استاندارد باشد.

این شرکت‌ها موارد زیر را با اخذ ایزو به مشتریان خود تعهد می‌دهند و اثبات می‌کنند :

-همانطور که تا به الان در این مقاله متوجه شدید، بررسی همه‌جانبه تولیدات و محصولات خود براساس اهداف و برنامه‌های مشخص و سیستماتیک جز مزایای ایزو می‌باشد.

-شفافیت در تولیدات و محصولات با تعیین شاخص‌های موثر و مشخص و جلب اعتماد مشتری.

-جلوگیری از اضافه کاری به دلیل اینکه فرآیندهای تعریف شده و اصولی و راه‌های مشخص تعریف شده دارند.

-تعهد در کاهش هزینه‌های تولید از مزایای ایزو است.

-اعتماد و اطمینان داخلی سیستم و شرح وظایف و مسئولیت‌های داخلی مشخص و عدم بروز مشکل های بزرگ.

-تعهد به مدیران شرکت‌های موفق و مشتریان خارجی دیگر.

-تعهد به مصرف کننده و تامین خواسته‌های آن‌ها با اندازه‌گیری رضایت مشتریان بصورت مرتب و برنامه‌ریزی شده.

-ایجاد توان رقابتی بسیار بالا با سایر رقبا و در راستای توسعه تولیدات و خدمات ملی از دیگر مزایای اخذ ایزو می‌باشد.